USD : 364.71
Időjárás ikon16°

Magyar kerékpáros siker a Girón: Valter Attiláé a fehér trikó

A keddi etapon Valter Attila hatodikként ért célba.

Az amerikai Joseph Dombrowski nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszát. A keddi etapon Valter Attila fantasztikus versenyzéssel hatodikként ért célba, ezzel az összetett ötödik helyére lépett előre és átvette a legjobb 25 éven aluli versenyzőnek járó fehér trikót.

A Piacenza és Sestola közötti 187 kilométer során három kategorizált emelkedő és mintegy 3000 méter szintkülönbség várt a mezőnyre a szakadó esőben. Valter mellett Dina Márton is belekerült egy 25 fős szökevénycsoportba, előbbi pedig végül 44 másodperces hátránnyal hatodikként ért célba, ezzel átvette a fehér trikót.

A szakaszt Dombrowski (UAE) nyerte az összetett első helyét átvevő olasz Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation) előtt. Valter hátránya egy perc a rózsaszín trikóért zajló versenyben.