EUR : 393.76
USD : 368.76
Időjárás ikon12°

Szabó Szebasztián Európa-bajnok 50 pillangón!

A 25 éves Szabó Szebasztián hatalmas küzdelemben, 23.00-s idővel megnyerte az 50 méteres pillangóúszást a budapesti Európa-bajnokság pénteki napján.
A péntek délutáni program a női 1500 méteres gyorsúszás döntőjével kezdett, amelyben két magyar, Késely Ajna és Mihályvári-Farkas Viktória volt érdekelt. Akárcsak 800-on, itt is az olasz Simona Quadarella és az orosz Anasztaszija Kirpicsnyikova haladt az első két helyen az egész versenyen, mögöttük úszott a szintén olasz Martina Caramignoli, Mihályvári-Farkas és Késely is. Mihályvári-Farkas körülbelül 1000-ig nagy csatában volt a harmadik helyért, de egy kicsit elfáradt a 400 vegyes ezüstérmese, akit Késely is megelőzött 1200-nál. Sőt, Késely Caramignolit is üldözőbe vette, de az olasz visszaverte a támadást, így Késely végül a 4., Mihályvári-Farkas pedig a 6. helyen csapott célba.

Ezután a férfi 50 pillangó fináléja következett Szabó Szebasztiánnal.

JÓL KAPTA EL A RAJTOT, FÉLTÁVNÁL A HARMADIK HELYEN ÁLLT, DE EGY SZENZÁCIÓS HAJRÁVAL IS BENYÚLÁSSAL MINDENKIT MEGELŐZÖTT ÉS 23.00-S IDŐVEL ELSŐKÉNT ÉRT BE, AMIVEL MEGSZEREZTE ELSŐ EURÓPA-BAJNOKI CÍMÉT MAGYAR SZÍNEKBEN!

Sőt, ez az első érme a magyar válogatott tagjaként a zentai születésű sprinternek. Habár az idejével nem volt elégedett, azért azt mindenképp meg kell említeni, hogy nem mást előzött meg egyetlen századmásodperccel, mint a világcsúcstartó ukrán Andrij Govorovot.