EUR : 395.83
USD : 367.33
Időjárás ikon19°

Férfi gyorsváltónk az ötödik helyen végzett

A hétfői úszódöntők közül egyben voltak érdekeltek a magyar versenyzők, mégpedig a 4x100 méteres férfi gyorsváltóban, melyben végül az ötödikek lettek a mieink. Németh Nándor volt még érdekelt a 200 méter gyors elődöntőjében, végül nem jutott be a fináléba.

A négy éve Budapesten világbajnoki bronzéremig jutó magyar férfi 4x100-as gyorsváltóban Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd és Németh Nándor a vasárnapi előfutamban a 6. legjobb időt érte el.

Az első váltás után az amerikaiak vezettek, Milák a hetedik helyen adta át a stafétát. Szabó is a hetedik helyen váltotta Bohust, de egy másodpercen belül haladt a mezőny. A harmadik váltásnál is az amerikaiak mentek az élen, de Bohus feljött az ötödik helyre. És végül országos csúccsal, nagy hajrával Németh Nándor behozta a mieinket ötödiknek. A arany az amerikaiaké az olaszok és az ausztrálok előtt.

A végeredmény:

1. Egyesült Államok 3:08.97
2. Olaszország 3:10.11
3. Ausztrália 3:10.22
4. Kanada 3:10.82
5. MAGYARORSZÁG (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor) 3:11.06 – új országos csúcs
6. Franciaország 3:11.09
7. Orosz csapat 3:12.20
8. Brazília 3:13.41

FÉRFI 200 M GYORS, ELŐDÖNTŐ

Az első futamban ott volt Németh Nándor is, aki a 12. idővel jutott be ide. A magyar fiú a hetedik helyen ért célba 1:47.20-as idővel, ami azt jelenti, a döntőbe kerüléséhez az kellett volna, hogy a következő futamból legfeljebb egy úszó előzze meg. Az első az orosz Maljutyin lett. A második futamot a brit Duncan Scott nyerte és mindenki jobb időt úszott Némethnél, aki így a 15. helyen végzett. Rá később még fontos feladat várt a váltóban