2024. március 28. - Gedeon, Johanna
EUR : 394.87
USD : 364.71
Időjárás ikon16°

Cseh László 35 évesen már elődöntős 200 méter vegyesen, a női gyorsváltó a döntőben

Az úszás szerda délutáni előfutamai után a 200 méteres női gyorsváltó olimpiai döntős, 200 méter vegyesen Cseh László továbbjutott az elődöntőbe, Kós Hubert kiesett, Telegdy Ádám, ha nem is messze magasan, de az elődöntőbe jutott, Békési Eszter 200 méter mellen kiesett.

Férfi 200 méter vegyes – előfutam

Cseh László a második helyen 1:57.51-es eredménnyel zárta a futamát, így a 10. legjobb idővel lett elődöntős a 35 éves úszó, aki 200 méter vegyesen olimpiai ezüst- (2008) és bronzérmes (2012), négyszeres Európa-bajnok.

A másik magyar, a 18 éves Kós Hubert 1:58.47-et úszott, ami nem volt elég a középdöntőhöz, pedig már 1:57-en belül is úszott. Most 20. lett.

Cseh László az m4-nek azt mondta, hogy nagyon jó úszás volt, az utolsó 50 ugyan nem esett neki annyira jól, így fél nappal biztosan kitolódik a pályafutása. Teher nélkül versenyez, a középfutamban ennél jobb idő kell majd, „nagyjából jó volt ez”.

Női 200 méter gyorsváltó – előfutam

A riói olimpián 2016-ban 5. lett a Verrasztó Evelyn, Késely Anna, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka négyes (7:51.03), most egy helyen változott a csapat az öt évvel ezelőttihez képest, Hosszú Katinka helyett a csupán 15 éves Veres Laura került a csapatba. A magyarok 7:56.16-os idővel nyolcadik helyen jutottak az olimpiai döntőbe.

Férfi 200 méter hát – előfutam

Telegdy Ádám messze elmaradt a legjobbjától ugyan, de 1:57.70-es idejével 14. helyen bejutott az elődöntőbe. A 25 éves budapesti úszónak ez a főszáma, 100 méter háton 29. lett, de azt csak amolyan bemelegítésnek szánta. Riói eredményét már most felülmúlta, 200 méter háton ott 19. lett. A legjobb eredménye alapján (1:56.17) Tokióban döntős lehetne, csütörtökön kiderül, összejön-e neki.

Telegdy Ádám az m4-nek azt nyilatkozta az elődöntő mezőnyének kialakulása előtt, hogyha továbbjut, akkor nem baj, hogy nem ment olyan erősen, ha kiesik, akkor viszont eltaktikázta magát. (A nyilatkozat után derült ki, hogy az önmagához képest gyengébb idő is elég volt az elődöntőhöz.)

Női 200 méter mell – előfutam

A Békési Eszter nem jutott a 16-os elődöntőbe (2:26.89), ez már a negyedik, utolsó előfutam előtt kiderült, végül 25. lett. Békési elmaradt 2:25.49-es egyéni csúcsánál.

A 19 éves, háromszoros magyar bajnok versenyző a futam után az m4-nek elmondta, hogy nem elégedett, először nagyon izgult, de remélhetőleg fejlődik még.

Az utolsó előfutamban a dél-afrikai Tatjana Schoenmaker 2:19.16-os olimpiai csúcsot úszott, és a dán Rikke Moller Pedersen 2013-as világcsúcsától is mindössze 5 századdal maradt el.