EUR : 395.06
USD : 371.09
Időjárás ikon11°

Konkoly Zsófia szédületes hajrával ezüstérmes a tokiói paralimpián úszásban

Konkoly Zsófia a tokiói paralimpia szerdai versenynapján 200 vegyesen a második legjobb idővel került a döntőbe, ezért az ötös pályát kapta. Konkoly az S9-es kategóriában versenyez.

Az új-zélandi Sophie Pascoe vezetett ötven méter, vagyis a pillangó után, Konkoly a második helyen fordult. Háton a magyar versenyző visszaesett a harmadik helyre, a spanyol Soto bejött elé. 150 után is harmadiknak fordult a pécsi úszó, de utána egy szédületes utolsó ötven méterrel, karcsapásról karcsapásra zárkózott fel, nagyon megközelítette az élen haladó Pascoe-t, és végül 27 századdal szorult a második helyre. Kereken 2:33-at úszott.

A 28 éves Pascoe-nak ez volt a tizenegyedik paralimpiai aranyérme, Pekingben, Londonban és Rióban is egyaránt három aranyat nyert. Konkoly a 400 gyors után – akkor is remekül jött fel – 200 vegyesen a második ezüstérmét nyerte, a legjobb száma, a 100 pillangó még hátra van.

„Örülök a második helynek, éreztem, hogy fárad az éllovas, pár század hiányzott az aranyhoz, de így büszke vagyok”
– értékelt az M4-nek Konkoly, aki a magyar küldöttség tizenegyedik érmét szerezte.