EUR : 395.06
USD : 371.09
Időjárás ikon11°

Európa-bajnok Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen

A szám döntőjének másik magyar indulója, Jakabos Zsuzsanna szerezte meg a második helyet.

Mihályvári-Farkas Viktória arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert 400 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokságon.

Mihályvári-Farkas a féltáv után, mellen vette át a vezetést, a futam elején az élről induló, majd a harmadik helyre visszacsúszó Jakabos pedig az utolsó szakaszon került a második helyre.

A 18 éves győztes 4:37:56 alatt úszta le a 400 méteres távot, Jakabos időeredménye 4:39:79, a harmadik brit Freya Colbert 4:40.06 alatt érkezett a célba.

Mihályvári-Farkas a magyar küldöttség második aranyát nyerte az olasz fővárosban. A csütörtöki nyitónapon a 4x200 méteres férfi gyorsváltó diadalmaskodott.