2024. április 20. - Tivadar
EUR : 395.06
USD : 371.09
Időjárás ikon11°

Multisport Eb: Kiss Péter Pál arany-, Varga Katalin bronzérmes a kajak-kenu pályán

Kiss Péter Pál vasárnap ismét megvédte címét KL1-ben a müncheni multisport Eb keretében zajló para kajak-kenu Európa-bajnokságon, míg Varga Katalin bronzérmet szerzett.

A 19 éves, paralimpiai és világbajnok Kiss Péter Pál sorozatban harmadszor diadalmaskodott a kontinensviadalon, mögötte Suba Róbert a negyedik helyet szerezte meg.

A KL2-ben versenyző Varga Katalin – akárcsak a tavalyi paralimpián és a két héttel ezelőtti, kanadai vb-n – harmadik lett két brit riválisa mögött, míg a férfiak hasonló versenyében Rozbora András hetedikként zárt.

A KL3-as kategóriában a nőknél Molnár Nikoletta az ötödik helyen végzett, a férfiaknál Kiss Erik negyedikként, Török Dávid kilencedikként ért célba. Női KL1-ben Pulai Erika ötödik lett.

A paraversenyekben a táv egyformán 200 méter.

A paraszakág három éremmel zárta a kontinensviadalt, miután pénteken a férfi VL2-es kategóriában Juhász Tamás győzött.