EUR : 394.83
USD : 370.49
Időjárás ikon10°

Egy 16 éves kanadai úszó döntötte meg Hosszú Katinka olimpiai aranyat érő világcsúcsát

A 16 éves Summer McIntosh megdöntötte Hosszú Katinka 2016-os világcsúcsát 400 vegyesen, írja az MTI. A kanadai McIntosh 4:25.87 perces időt úszott szombaton, fél másodperccel javította meg Hosszú idejét, amivel a magyar úszó olimpiai bajnok lett Rióban. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka akkor két másodperccel úszott jobbat az aktuális világcsúcsnál.

A kanadai úszó néhány nappal korábban 400 gyorson is új világrekordot állított fel, több mint három tizedmásodpercet faragott az ausztrál Ariarne Titmus tavaly májusban felállított 3:56.40 perces rekordján.

Summer McIntosh tavaly a Duna Arénában rendezett világbajnokságon 400 méter vegyesen junior világcsúccsal nyert, és a versenyszám történetének második legfiatalabb vb-győztese lett.

Hosszú Katinka március közepén vetett véget a találgatásoknak, hogy fog-e még idén versenyezni, ekkor jelentette be Instagram-oldalán, hogy gyereket vár.