EUR : 389.79
USD : 362.83
Időjárás ikon24°13°

Birkózó Eb - Nagy Bernadett bronzérmes

A 76 kilogrammban szereplő Nagy Bernadett bronzérmet nyert csütörtökön a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.

Az UTE klasszisa súlyos térdsérülése miatt közel kétéves kihagyás után lépett újra szőnyegre világversenyen a román fővárosban, ahol szerda délelőtt remekelt és két sima győzelemmel jutott négy közé. Ott kikapott a törökök sztárjától, Yasemin Adartól, a csütörtöki bronzmeccsen viszont ismét nagyszerűen birkózott.

Nagy végig uralta az összecsapást, miközben semlegesítette vetélytársa támadásait: az első menetben kitolással, levitellel, megnyert challenge-dzsel és kontrával 6:0-s előnyre tett szert, míg a másodikban mögékerülésével még tovább nőtt a különbség (8:0). A francia a végén csak szépíteni tudott,

Nagy Bernadett fantasztikus birkózással 8:3-ra diadalmaskodott, ezzel a harmadik helyen zárt, és megszerezte a magyar válogatott első érmét a bukaresti Európa-bajnokságon.

Nagy 2022 után második Európa-bajnoki bronzérmét nyerte, egyúttal megszerezte a magyar küldöttség első dobogós helyét Bukarestben.