EUR : 395.68
USD : 369.07
Időjárás ikon24°14°

Anglia a sírból hozta vissza a meccset, kiejtette Szlovákiát

Gelsenkirchenben játszott egymással Anglia és Szlovákia a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A mérkőzést az angolok nyerték.

A 25. percben egy távoli ívelés után Kucka megcsúsztatta a labdát, Strelec szerezte meg, majd adott kitűnő passzt Schranznak, aki 6 méterről, jobbal a kimozduló kapus mellett a kapu közepébe lőtt, ezzel a szlovákok megszerezték a vezetést.

Az angol egyenlítésre egészen a mérközés 95. percéig kellett várni, amikor egy jobboldali bedobás után Guéhi csúsztatta meg a labdát, amelyet Bellingham 8 méterről, ollózó mozdulattal küldött a bal alsóba.

A rendes játékidőben így 1-1 volt az állás, jöhetett a hosszabbítás. Rögtön a hosszabbítás 1. percében megszerezték a vezetést az angolok.

Egy jobboldali beadás után Dúbravka röviden ütötte ki a labdát, Toney fejelt balról középre, Kane megindult, és 4 méterről a léc alá fejelt.

Mivel maradt az eredmény, így Anglia jutott tovább a negyeddöntőbe. A találkozó győztese Svájccal találkozik az elődöntőbe jutásért.

Anglia - Szlovákia 2:1

Június 30. Vasárnap 18:00