EUR : 394.98
USD : 367.97
Időjárás ikon27°20°

Késely Ajna révén megvan az első magyar aranyérem a belgrádi úszó Eb-n

A belgrádi úszó Európa-bajnokság medencés versenyének második napján Késely Ajna jóvoltából megszületett az első magyar aranyérem. Késely 800 gyorson iskolázta le a mezőnyt. A magyar küldöttség öt érmet szerzett kedden.

Késely Ajna aranyérmet nyert kedden 800 méter gyorson a belgrádi úszó Európa-bajnokságon – adta hírül az MTI. A BVSC 22 esztendős versenyzője 500 méternél vette át a vezetést, majd 8:29.96-os eredménnyel, több testhosszal előzte meg a többi versenyzőt.

Késely élete első Európa-bajnoki aranyérmét szerezte meg.

A kedd esti program a női 200 méteres hátúszás döntőjével kezdődött, amelyben Molnár Dóra hatalmas csatában lett ezüstérmes (2:09.02), akit Szabó-Feltóthy Eszter követett (2:09.21), így utóbbi bronzérmes lett.

A női 100 méteres gyorsúszásban bronzérmet szerzett Pádár Nikolett (54.22), akit két cseh versenyző előzött meg. Egy darabig úgy tűnt, hogy a Kós Hubert, Békési Eszter, Márton Richárd, Senánszky Petra összeállítású 4x100-as mix vegyesváltó lemarad a dobogóról, azonban Lengyelország és Görögország kizárása révén meglett a bronzérem (3:48.79).

Milák Kristóf olimpiai szintes időt úszott kedden 100 méter gyorson a belgrádi Európa-bajnokság középdöntőjében. A szám 2022-es Eb-ezüstérmese 48.26 másodperccel teljesítette a párizsi induláshoz szükséges kritériumot (48.34).

A szám másik magyar versenyzője, a februárban, Dohában világbajnoki bronzérmes Németh Nándor – aki első magyarként állt világbajnokságon dobogón 100 méter gyorson és akinek már korábban megvolt a szintje – még ennél is jobb eredménnyel, 48.05 másodperccel végzett a második előfutamban.

Női 50 méter pillangón Komoróczy Lora délelőtti egyéni csúcsából (26.86) további három századot le tudott faragni, ez összesítésben a 15. helyre volt elég, így nem jutott a döntőbe.

Férfi 200 méter háton az utolsó három alkalommal csap össze egymással az Eb-n Telegdy Ádám és Kovács Benedek. Elsőként Kovács ugrott medencébe, 1:57.99-cel a futam másodikjaként jutott a fináléba, a második előfutamban Telegdy 1:57.12-vel összesítésben a negyedik idővel ment tovább.